Sklep internetowy na rynek niemiecki

Jedną z naszych kluczowych specjalizacji jest tworzenie niemiecko-języcznych sklepów internetowych na rynek niemiecki. Od kilku lat wspieramy polskich przedsiębiorców swoją wiedzą i doświadczeniem w szeroko pojętym temacie niemieckiego e-commerce.

Ebay.de , Amazon.de oraz własna strona sklepu internetowego.

Platformy sprzedażowe takie jak Ebay.de czy Amazon.de są świetnym sposobem aby zacząć sprzedaż internetową w Niemczech. Mimo wielu zalet jakie oferują z czasem każdy sprzedawca zauważy ich wady. Ciągłe nieoczekiwane zmiany regulaminów mające często w efekcie podnoszenie prowizji sprawiają, że koszty korzystania z serwisów pochłaniają coraz więcej środków. Uzależnianie się tylko od platform aukcyjnych jest złe. Z tego powodu warto zadbać o własny i niezależny sklep internetowy oparty na własnym hostingu i zacząć pracować na swoją markę.

Zalety własnego sklepu internetowego w Niemczech

Rynek niemiecki jest bardzo atrakcyjny pod względem zakupów w internecie. Tak duża i silna gospodarka ma świetnie rozwiniętą logistykę przesyłek. W 2018 roku w Niemczech w sieci regularnie zakupy robiło 82 proc. mieszkańców, a sam rynek Niemiecki stanowi przeszło 25% całego europejskiego rynku e-commerce.

Posianie własnego sklepu daje przede wszystkim niezależność. Mimo ,że utworzenie i utrzymanie sklepu kosztuje to jest to zdecydowanie tańsze niż opłaty z tytułu prowizji sprzedażowych. Co najważniejsze koszty prowadzenia sklepu internetowego są w głównej mierze stałe i nie rosną tak gwałtownie wraz z liczbą transakcji. Tym samym można stwierdzić, że własny sklep internetowy jest tym bardziej opłacalny im więcej mamy asortymentu i transakcji. Często zdarza się również, że klienci sami „googlują” w poszukiwaniu sprzedawcy oczekując niższej ceny za towar niż na platformie aukcyjnej. Warto mieć to na uwadze i dostosować ceny tak aby były korzystne dla obu stron transakcji.

Kolejnym ważnym argumentem posiadania własnego sklepu jest aspekt wizerunkowy. Inaczej w oczach klienta prezentuje się sprzedawca który istnieje w wielu kanałach sprzedażowych i wzbudza więcej zaufania.

Specyfika niemieckiego rynku

Specyfiką niemieckiego rynku handlu internetowego jest to, że jest szczegółowo regulowana prawnie. Przepisy wymuszają wiele elementów funkcjonowania oraz wyglądu witryny. Mimo wielu obowiązków stawianych webmasterom wejście na niemiecki rynek daje dostęp do 40 milionowej grupy aktywnych internautów [1].

W oparciu o własne doświadczenie pomagamy polskim przedsiębiorcom rozpocząć i prowadzić sprzedaż internetową na terenie Niemiec. Szczególnie w zakresie:

  • Recyklingu odpadów na terenie Niemiec – Regulacje: VerpackG, BattG
  • Wprowadzanie urządzeń elektronicznych na rynek niemiecki Regulacje: ElektroG , Rejestracja do systemu obrotu elektrośmieciami – WEEE.
  • Schemat obrotu towarem na rynku Niemieckim dla polskich firm
  • Przesyłki kurierskie na terytorium Niemiec
  • Domena z rozszerzeniem .de
  • Normy i wymagania wobec produktów na terytorium Niemiec
  • Przetwarzanie danych DSGVO

Działamy w oparciu o profesjonalne tłumaczenia oraz wsparcie prawne niemieckiej kancelarii.