Sklep internetowy na rynek niemiecki

Jedną z naszych kluczowych specjalizacji jest tworzenie niemiecko-języcznych sklepów internetowych na rynek niemiecki. Od kilku lat wspieramy polskich przedsiębiorców swoją wiedzą i doświadczeniem w szeroko pojętym temacie niemieckiego e-commerce.

Ebay.de , Amazon.de oraz własna strona sklepu internetowego.

Platformy sprzedażowe takie jak Ebay czy Amazon są świetnym sposobem aby zacząć sprzedaż internetową w Niemczech. Mimo wielu zalet z czasem każdy sprzedawca zauważy, że kolejne zmiany regulaminów i podnoszenie prowizji sprawiają, że koszty korzystania z serwisów pochłaniają coraz więcej środków. Uzależnianie się tylko od platform aukcyjnych jest złe. Dla tego warto zadbać o własny i niezależny sklep internetowy oparty i zacząć pracować na swoją markę.

Zalety własnego sklepu internetowego w Niemczech

Rynek niemiecki jest bardzo atrakcyjny pod względem zakupów w internecie.

Posianie własnego sklepu daje przede wszystkim niezależność. Mimo ,że utworzenie i utrzymanie sklepu kosztuje to jest to zdecydowanie tańsze niż opłaty z tytułu prowizji sprzedażowych. Co najważniejsze koszty prowadzenia sklepu internetowego są w głównej mierze stałe i nie rosną tak gwałtownie wraz z liczbą transakcji. Tym samym można stwierdzić, że własny sklep internetowy jest tym bardziej opłacalny im więcej mamy asortymentu i transakcji. Często zdarza się również, że klienci sami “googlują” w poszukiwaniu sprzedawcy oczekując niższej ceny za towar niż na platformie aukcyjnej. Warto mieć to na uwadze i dostosować ceny tak aby były korzystne dla obu stron transakcji.

Kolejnym ważnym argumentem posiadania własnego sklepu jest aspekt wizerunkowy. Inaczej w oczach klienta prezentuje się sprzedawca który istnieje w wielu kanałach sprzedażowych i wzbudza więcej zaufania.

Specyfika niemieckiego rynku

Specyfiką niemieckiego rynku handlu internetowego jest to, że jest szczegółowo regulowana prawnie. Przepisy wymuszają wiele elementów funkcjonowania oraz wyglądu witryny. Mimo wielu obowiązków stawianych webmasterom wejście na niemiecki rynek daje dostęp do 40 milionowej grupy aktywnych internautów [1].

  • Recykling odpadów na terenie Niemiec VerpackG, BattG
  • Wprowadzanie urządzeń elektronicznych na rynek niemiecki ElektroG WEEE
  • Schemat obrotu towarem na rynku Niemieckim dla polskich firm
  • Przesyłki kurierskie na terytorium Niemiec
  • Domena z rozszerzeniem .de
  • Normy i wymagania wobec produktów na terytorium Niemiec
  • Przetwarzanie danych DSGVO

Działamy w oparciu o profesjonalne tłumaczenia oraz wsparcie prawne niemieckiej kancelarii.